«Укртранслізинг» підбив підсумки роботи компанії у 2020 році

23.04.2021

Приватне акціонерне товариство «Лізингова компанія "Укртранслізинг"» підбило підсумки за результатами фінансово-господарської діяльності у 2020 році. Компанія зуміла вистояти в умовах кризових явищ 2020 року та завершила рік із чистим прибутком у розмірі 35 млн грн.

22 квітня 2021 року відбулися річні загальні збори акціонерів ПрАТ «Укртранслізинг», на яких було ухвалено рішення про розподіл отриманого у 2020 році чистого прибутку та виплату дивідендів акціонерам. На виплату дивідендів буде направлено 30% чистого прибутку компанії.

На сьогодні основним напрямом діяльності Товариства є надання послуг із перевезення вантажів сільськогосподарських і промислових підприємств залізничним транспортом.
Упродовж 2020 року напіввагонами власності ПрАТ «Укртранслізинг» загалом було перевезено 3 624,2 тис. т вантажу (руди залізної та марганцевої – 1 246,4 тис. т, кам’яного вугілля – 1 355,7 тис. т та ін.), а вагонами-зерновозами – 437 тис. т зерна, з яких кукурудзи – 276 тис. т, пшениці – 131 тис. т.
Товариство активно інвестує в залізничний рухомий склад. Так, у 2020 році на придбання нового рухомого складу було витрачено 70 млн грн.

За результатами 2020 року ПрАТ «Укртранслізинг» перерахував до бюджетів усіх рівнів понад 80,7 млн грн:
-    до державного бюджету було перераховано 76,9 млн грн, зокрема ПДВ 29,4 млн грн;
-    місцеві бюджети було поповнено на суму 2,2 млн грн;
-    єдиний соціальний внесок становить 1,6 млн грн.

Стратегічною метою діяльності Товариства є:
-    закріплення досягнутих позицій на ринку перевезень;
-    підвищення ефективності використання вагонного парку;
-    оновлення та модернізація вагонного парку;
-    надання максимально можливого переліку послуг з перевезень вантажів.

При цьому ПрАТ «Укртранслізинг» залишається активним учасником ринку лізингових послуг і бере участь у розвитку реального сектора економіки країни, підвищуючи конкурентоспроможність і ефективність бізнесу українських компаній за допомогою надання лізингових послуг.
У найближчому майбутньому діяльність ПрАТ «Укртранслізинг» буде зосереджена на оптимізації своїх бізнес-процесів із метою мінімізації негативного впливу кризових явищ, що продовжуються у 2021 році.


Довідка:
ПрАТ «Укртранслізинг» – компанія державно-приватного партнерства. Її місія полягає в активізації інвестиційних процесів у вітчизняних компаніях шляхом надання послуг високої якості та створення конкурентних ринкових умов. Основними акціонерами товариства є АТ «Укрзалізниця» (47,67%) і ТОВ «Лемтранс» (49,95%).
ПрАТ «Укртранслізинг» було створено з метою забезпечення підприємств залізничного транспорту рухомим складом та підтримки вітчизняних підприємств транспортного машинобудування.